Anifilm rozzáří filmová plátna Liberce v říjnu

Letos poprvé měl v květnu Liberec patřit animovanému filmu. Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se stěhuje do Liberce a květnový měsíc měl patřit jeho zdejší premiéře. Současná situace však plány poněkud zhatila. Fanoušci se však nemusí obávat, že Anifilm nebude. Náhradní termín pořadatelé stanovili na termín od 6. do 11. října 2020.

31. 03. 2020 Foto Anifilm

Cílem pořadatelů je mezinárodní festival zorganizovat v pokud možno stejném rozsahu a s týmž servisem pro jeho návštěvníky, jako kdyby se konal podle původních plánů.

Film Kábulské vlaštovky. 

Film Kábulské vlaštovky. 

Program ANIFILMU 2020 bude vedle prestižní mezinárodní soutěže výrazně zaměřený na propojení animace s hudbou a zvukem. Vedle nejlepších a nejnovějších animovaných filmů se tedy může Liberec i hosté festivalu těšit na řadu unikátních živých hudebních vystoupení, která doprovodí prvotřídní animované filmy. Programy festivalu budou probíhat na mnoha místech: v kulturním centru Lidové sady, v kině Varšava, v prostorách Krajské vědecké knihovny a důležitým centrem festivalu se stane také Liberecký zámek. Oblibu si například určitě získá i dočasné letní kino v centru města.

Film Správnej sound.

Film Správnej sound.

Akce v roce 2019 přivítala přes 9 000 návštěvníků, kteří mohli shlédnout přes 500 soutěžních i doprovodných filmů. Přes 1 500 filmových a herních profesionálů se zúčastnilo speciálních přednášek a prezentací, své pevné místo v programu má již také CEE Animation Forum nebo trh práce Animarket.

Čekání na Anifilm si můžete zkrátit ve specializovaném online kině ANIONT.