Autokina trhají rekordy. Nestihli jste Liberec, zajeďte si do Zákup

Zavřená kina a koronavirová omezení probudila k životu autokina, která většina z nás zná spíš ze starších filmových trháků. Lidé promítání pod širým nebem a sledování filmů ze svého vozu s nadšení přivítali. Důkazem jsou nejenom nadupané promítací dny, které už mají za sebou v Liberci, ale i veliký zájem o vstupenky na promítání na dalších místech, kde se teprve filmová plátna rozsvítí.

19. 05. 2020 Foto Starosta Zákup zve do autokina.

Velká premiéra autokina se chystá za pár dní například v Zákupech. Na parkovišti u zámku uvidí první promítání diváci v pátek 22. května od 17.30 hodin, pak další od 20.30 hodin, následovat budou ve stejných časech ještě oba víkendové dny. V repertoáru jsou různé snímky, například Ovečka Shaun nebo Mimi šéf, až po Tarantinův Tenkrát v Hollywoodu či romantický Zrodila se hvězda. Lístky jsou k dostání online nebo na podatelně zákupského úřadu. Kapacita parkoviště je omezená, tak si pospěšte. Zájem je velký u místních i přespolních. „Už pět minut jsou v prodeji lupeny do autokina v Zákupech. Na podatelně městského úřadu. Hned od rána trochu tlačenka,“ hlásil hned první den prodeje ze Zákup starosta Radek Lípa.

Autokino u liberecké arény. Foto archiv Léto u Arény.

Autokino u liberecké arény. Foto archiv Léto u Arény.

První s nápadem na zprovoznění autokina přišli u liberecké Home Credit areny. Filmy tam promítali první květnové dny v rámci projektu Léto u Arény a pro velký zájem dokonce přidávali projekce. Lidé nejen, že sledovali filmy ze svých vozů, ale mohli si dopřát i občerstvení a nápoje, které jim vozila obsluha rovnou do auta. V zápětí se přidal i Bourák fest, který zase zřídil kino pro auta pod širým nebem na parkovišti pod Ještědem. I zda bylo beznadějně vyprodáno.

Promítání pod Ještědem. Facebook Bourák fest

Promítání pod Ještědem. Facebook Bourák fest