Fotbalisté mezi sebou vybrali 700 tisíc a darovali je nemocnici

Bleskovou sbírku na pomoc v boji proti koronaviru mezi sebou zorganizovali hráči, zaměstnanci, členové organizačního týmu i vedení FC Slovan Liberec. Za velmi krátkou dobu dali dohromady 700 tisíc korun, které věnovali Krajské nemocnici v Liberci na nákup plicní ventilační jednotky.

26. 03. 2020 Foto FC Slovan, Jaroslav Appeltauer

„Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky,“ řekl jeden z fotbalistů, Matěj Hybš. Peníze poputují do nemocnice prostřednictvím Nadace Preciosa.

„Když nám skvěle rozjetou jarní sezónu zastavil neviditelný zákeřný protivník, nemůžeme zůstat stranou. Potřebujeme dát možnost našim spojencům – lékařům, aby nám pomohli v boji o lidské životy, ať se pak my můžeme vrátit tam, kam patříme, tedy na fotbalové stadiony. K tomu potřebují mimo jiné i špičkové přístroje. Rozhodli jsme se proto oslovit všechny lidi v klubu, aby svým dílem pomohli postavit protivníkovi potřebnou hráz,“ řekl k rychle zorganizované akci prezident klubu  Zbyněk Štiller. Významnou měrou se na celkové sumě podíleli nejen hráči, ale také třeba pracovníci akademie mládeže nebo administrativní zaměstnanci a další.

„Jsme rádi, že můžeme v této těžké situaci přispět na přístroj, který snad pomůže zachránit nejeden lidský život. Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky,“ uvědomuje si vážnost současné situace zkušený obránce Matěj Hybš.

Liberecký fotbalový tým připravuje i další akce, jejichž cílem bude podpořit boj proti koronaviru. Zapojit chce i fanoušky.