Na pivní vrcholy Lužických hor

Starostové pro Liberecký kraj se rozhodli v současné nelehké době poskytnout zdarma své pronajaté billboardové plochy pro podzimní krajské volby vybraným regionálním výrobcům. Namísto předvolební kampaně tak upozorní na kvalitní výrobky a služby z našeho kraje. V Kraji na severu vám všechny takto vybrané regionální firmy ještě navíc představíme v samostatných profilech. Dnes představujeme Pivovar Cvikov, jeden z nejvýraznějších a nejvíce se rozvíjejících regionálních pivovarů u nás.

06. 06. 2020

Češi milují pivo jako málokterý jiný národ na světě. Každý je tak trochu znalcem zlatavého moku, každý fandí své oblíbené značce. Rádi ale také ochutnáváme nová piva a zejména regionální pivovary přibývají na pomyslné pivní mapě Česka jako houby po dešti. Také Kraj na severu je domovem desítek z nich a jedním z nejvýraznějších je Pivovar Cvikov. Jeho provoz byl znovu obnoven v listopadu roku 2014.

Areál pivovaru v současné podobě.

Areál pivovaru v současné podobě.

Svými pivními stálicemi - pěticí dvanáctka Klíč, jedenáctka Hvozd, desítka Luž, osmička Sklář a sváteční polotmavá třináctka, dobyl nejenom srdce místních fajnšmekrů, ale čepují je i hospodští na vzdálenějších místech regionu a v řadě hospod v Praze. Ostatně tam si letos v dubnu pivovar otevřel ve Vodičkově ulici svoji vlastní Restauraci Sladovna, ale zůstaňme ještě chvíli u piv.

Favoritem cvikovského pivovaru je dvanáctka Klíč, které se prodá nejvíc. Lidé ji hojně pijí ve zmíněných hospodách, čepuje se nejvíc také v Restauraci Sladovna ve Cvikově, která je součástí areálu pivovaru a především si tisícovky lahví dvanáctky, a nejenom jí, odvážejí lidé domů. Cvikovský pivovar prodává všechna svá piva v 1,5 litrových láhvích, a tak se pro ně lidé hojně stavují třeba cestou na chalupy, na návštěvy i třeba když jedou rybařit. Ale abychom nehovořili jen o dvanáctce, mocně se na ni v zájmu dotahuje také jedenáctka.

Cvikovští příznivci rádi ochutnávají také zdejší speciály, jejichž vaření se pivovar věnuje především mimo sezonu, v zimě a na jaře.

Výroční 14° se každoročně objeví v nabídce v polovině listopadu. Spodně kvašený, nefiltrovaný a nepasterovaný světlý ležák je charakteristický příjemnou hořkostí. Je vařen z netradiční kombinace dvou českých chmelů, odrůd Premiant a Kazbek, kdy druhý jmenovaný dodává pivu lehké citrusové aroma.

Kleis 13° je speciální polotmavá třináctka, která odkazuje na původní recepturu vaření piva ve Cvikově v období první republiky. Má jantarovou barvu, lehce karamelovou chuť a celkově plnou, příjemnou chuť.

Královské 12° je spodně kvašený světlý ležák, k jehož výrobě cvikovští sládci smísili ječný slad s pšeničným. Není to typické pšeničné pivo, ale spíš staročeský ležák s příměsí pšeničného sladu. Svou chutí toto pivo odkazuje na piva vařená před stovkami let a ve Cvikově si jím připomínají období, kdy Českým zemím kraloval Karel IV. Nedaleký hrad Oybin patřil k oblíbeným sídlům Karla IV., který na svých cestách z Bezdězu projížděl s královskou družinou naším krajem.

Žitný speciál 13° je ležák vyrobený tradičním spodním kvašením, ale část ječného sladu je při výrobě vyměněna za žitný. Žito společně s aromatickou odrůdou chmele Hallertauer Tradition dávají tomuto speciálu specifické obilné a slámové chuťové tóny.

Jarní jedenáctka má světlejší barvu, příjemnou doznívající hořkost a tóny tropického ovoce. Je uvařena na jeden rmut, tradičním postupem spodním kvašením s použitím ječného sladu. Pro chmelení je použitý výhradně americký chmel El Dorado. Chuť piva dotváří i studené chmelení na konci ležení, ke kterému je používaný rovněž americký chmel.

Stovka 13° je zdejšími sládky vařena tak, aby se co nejvíce přiblížila chutí „prvorepublikovému“ pivu, které ve Cvikově v minulosti vařili. Pivo poprvé uvařili ve Cvikově v říjnu 2018 ke 100. výročí založení naší republiky. Ale kvůli velkému zájmu se rozhodli tento speciál, pod názvem Stovka, vařit i nadále.

Zimní ležák 12° , spodně kvašený speciál, je ležákem uvařeným „pouze“ jako silnější dvanáctka s hřejivou sladovou chutí vídeňského sladu. Mezi příležitostně vařená piva se zařadil v lednu 2019.

Lužický Mandarin 11° je svěží a oblíbené pivo vařené tradičním postupem na dva rmuty, zrající spodním kvašením na otevřené spilce. Na závěr je však chmelené za studena chmelem Mandarina Bavaria. Ten dodává pivu ovocné aroma s vůní mandarinek, ananasu a grapefruitu.

Pivovar ještě před pár lety připomínal spíše ruinu.

Pivovar ještě před pár lety připomínal spíše ruinu.

První zmínky o vaření piva ve Cvikově se objevují už kolem roce 1560. V místě pod Zeleným vrchem, kde stojí pivovar dosud, byly vystavěny první pivovarské budovy v druhé polovině 19. století a až do období první republiky byl provoz i budovy mnohokrát rozšiřovány. V roce 1948 však došlo ke znárodnění pivovaru a stal se součástí podniku Severočeské pivovary. V rámci centralizace pak jeho provoz skončil 1. ledna 1968 a prostory pivovaru začal využívat státní statek ke skladování zeleniny či brambor. Později se zde vystřídaly třeba autoservis, diskotéka, lidé venkovní prostory používali k parkování aut a vystavěli zde různé přístřešky. Původní technologie skončila většinou ve sběrných surovinách.

Dobová pohlednice zachycující pivovar v plné síle.

Dobová pohlednice zachycující pivovar v plné síle.

Nové dějiny pivovaru se začaly psát až v roce 2013, kdy areál koupil novoborský podnikatel Jiří Jakoubek s jasným cílem – obnovit opět přerušenou tradici vaření piva. Společně se zkušeným pivovarníkem Viktorem Tkadlecem, s pomocí řady spolupracovníků a odborných firem, zrekonstruovali výrobní část pivovaru a vybudovali pivovarskou restauraci. Projekt revitalizace pivovaru i přilehlých budov zpracovala architektonická kancelář Architekti Adikon a realizovala stavební firma Foukal s.r.o.

Cvikovská restaurace Sladovna.

Cvikovská restaurace Sladovna.

První části pivovarské technologie se do objektu Pivovaru Cvikov vrátily v prosinci 2013. Z bavorského rodinného pivovaru Karl Ege, který prodával pivo pod názvem Wiesensteiger, pochází rmuto-mladinová pánev a scezovací káď – tyto hlavní části dvounádobové měděné varny o kapacitě 50 hl prošly celkovou repasí a mohou sloužit mnoho dalších let. Více než dvě desítky ležáckých tanků jsou umístěny v původních kamenných sklepech a kvasné kádě se rovněž vrátily na původní místa.

Část pivovarské technologie.

Část pivovarské technologie.

Po necelém roce od zahájení rekonstrukce pivovaru mohl na podzim 2014 sládek Miloš Hrabák uvařit první várku spodně kvašeného světlého ležáku Klíč. Poté následovaly další várky, a nejen dvanáctky, ale i desítky Luž a osmičky Sklář. Pivovar byl slavnostně otevřen v sobotu 29. listopadu 2014 a od prosince stejného roku je v provozu také restaurace Sladovna.

Momentka z žehnání pivovaru v prosinci 2014.

Momentka z žehnání pivovaru v prosinci 2014.

Asi po roce od otevření se v areálu pivovaru otevřela pivnice Stodola, kterou využívají hosté zejména v létě nejen na oslavy, večírky nebo svatby. V červenci roku 2018 majitel otevřel nad restaurací, v bývalých prostorách sýpky hotel Kleis. Zrekonstruovaný byl také pivovarský rybník, kde se konají podzimní výlovy ryb. V areálu pivovaru pořádají také různé hudební akce, třeba Cvikovský Zeleňák fest nebo Slavnosti Pivovaru Cvikov.

Detail pivovaru, krátce po rekonstrukci.

Detail pivovaru, krátce po rekonstrukci.

Pivovar Cvikov překonal i koronavirovou etapu a nadechuje se k dalšímu kroku svého rozvoje. Důkazem je už zmíněné otevření vlastní značkové restaurace Sladovna v Praze, která přivítala první hosty 25. května 2020. Nad klasickou českou gastronomií v kuchyni dohlíží známý šéfkuchař Jiří Král. Čepují kompletní sortiment cvikovských piv.

Spoustu dalších regionálních výrobců z Libereckého kraje najdete na www.krajnaseveru.cz/pomahame.