Na voňavém pečivu z České Lípy si pochutnává celý náš kraj

Starostové pro Liberecký kraj se rozhodli v současné nelehké době podpořit vybrané regionální výrobce. Namísto předvolební kampaně tak upozorňují na kvalitní výrobky a služby z našeho kraje. V Kraji na severu vám vybrané regionální firmy představujeme v samostatných profilech. Jednou z nich jsou i Jizerské pekárny, které pečou různé dobroty už pětadvacet let.  

26. 07. 2020

Křupavé housky či rohlíky, voňavý kváskový chléb nebo lahodné zákusky, knedlíky či lahůdky a k tomu všemu čtvrt století trvající tradice a speciální bezlepkový sortiment, snadno dostupný celiakům i dalším zákazníkům. Všechno toto a mnohem víc se skrývá pod dobře známou značkou Jizerské pekárny, rozšířenou zejména na Českolipsku ale i v dalších oblastech severních a středních Čech.

Českolipský kváskový chléb.

Českolipský kváskový chléb.

Typický a také výjimečný je pro Jizerské pekárny jejich Českolipský chléb. Pekaři jej totiž vyrábí ze 4 stupňového kvasu a pouze ze čtyř 4 surovin, tedy pšenice, žita, vody a soli. Českolipský pecen 1200 g je navíc nositelem ocenění Nejlepší regionální výrobek Libereckého kraje. Koupit si ho můžete nejenom v síti prodejen Jizerských pekáren, tak jako další dobroty zdejších mistrů řemesla.

Máslová bulka.

Máslová bulka.

Společnost si zakládá především na spokojenosti každého svého zákazníka, a proto už několik let každý rok obnovuje certifikát té nejvyšší úrovně IFS-Food a v pekárně funguje nezávislý útvar řízení jakosti s vlastní laboratoří, který denně hodnotí namátkou to, co opustilo expedici pekárny. Ne náhodou je u řady řetězců společnost Jizerské pekárny brána jako velmi oblíbený partner dodávající regionální pečivo. Výrobky zdejších pekařů najdete především v Libereckém kraji a ve Šluknovském výběžku, ale prodejny Jizerské pekárny otevřely i v Jičíně, Mladé Boleslavi, Mělníku, Slaném a Praze, kde je podnikových obchodů dokonce sedm.

Obložené bagety.

Obložené bagety.

Pomyslnou hlavní základnu Jizerských pekáren najdete v České Lípě. Pekárna Lípa je moderní průmyslový komplex určený pro pekárenskou a cukrárenskou výrobu. Díky zdejšímu strojně technologickému vybavení a specializované výrobní technologii tady každý den vyrábí široký pekařský a cukrářský sortiment. Pečou chleba, běžné pečivo jako rohlíky či housky, výrobky racionální a bezlepkové výživy a jemné pečivo. Mimo to v České Lípě navíc vyrábí klasické české knedlíky a samozřejmě široký sortiment cukrářských výrobků.

Bezlepkové výrobky.

Bezlepkové výrobky.

Významnou část výrobků Jizerských pekáren tvoří již zmíněné bezlepkové. Po vývojové etapě (s přímou účastí pekáren na výzkumném úkolu), byl postupně od roku 2001 zaváděn na trh specializovaný sortiment bezlepkových pekařských výrobků. V současnosti Jizerské pekárny nabízí více než 30 druhů bezlepkového pečiva, včetně bezlepkových směsí, které jsou k dostání po celé České republice. Bezlepkový chléb - bílý a tmavý získal dokonce cenu CZECH MADE.

Zákusky.

Zákusky.

Podrobné informace o konkrétních výrobcích  i třeba přehled prodejen nebo další podrobnosti o nabídce firmy najdete na  internetových stránkách Jizerské pekárny.

Spoustu dalších regionálních výrobců z Libereckého kraje najdete na www.krajnaseveru.cz/pomahame .