Nad Rokytnicí vyrostou nové vyhlídky. Navrhli je Mjölk

Rokytnice nad Jizerou nabídne v dohledné době novou atrakci pro turisty i místní. Nad městem, kam mohou nyní lidé vyšplhat za vyhlídkami na kopec Stráž, přibydou další čtyři vyhlídky. Jejich podobu navrhli architekti libereckého renomovaného studia Mjölk. Přístupné by mohly být již na konci roku.

25. 06. 2020 Foto vizualizace Mjölk

Vyhlídky Ovce, Liška, Medvěd a Horník (jména získaly po čtyřech postavách z městského znaku Rokytnice) získají nové vyhlídkové a moderní plošiny a stanou se součástí lesoparku, který vznikne v jejich okolí. V současné době je na hojně navštěvovaném místě pouze vyhlídka pojmenovaná Strážník. Všechny je propojí stezka, která povede po skalní hraně Stráže a odhalí nečekané a nové výhledy.

Vyhlídky, které mají být z oceli a dřeva, navrhli liberečtí architekti už před čtyřmi lety. K jejich realizaci ale dojde až nyní.  Protože je již projekt v přípravě, je aktuálně skalní vyhlídka Stráž uzavřena. "Vyhlídky jsou navržené tak, aby nerušily okolní přírodu, nejde o žádný výrazný zásah do přírody. Hotovo by mělo být v říjnu," uvedl Petr Matyáš, starosta Rokytnice.

Nové vyhlídky vzniknou v rámci projektu Česko – polská hřebenovka, kdy Rokytnice je partnerem města Piechowice v Polsku. Piechowice na svém území budují rozhlednu a parkoviště sloužící návštěvníkům.