O víkendu vyrazte za auty, vlaky i na slavnosti

Víkend opět nabídne pestrou paletu akcí pro děti i dospělé. Vyberou si kluci i holky, malí i velcí. Stačí si jen vybrat.

17. 07. 2020

Veteránem za krtečkem do Jizerských hor se už po sedmé koná v sobotu 18. července v Jizerských horách. V 9 hodin ráno mají u Muzea hraček v Jiřetíně pod Bukovou sraz autoveterány. Čeká je Hvězdicová jízda historických vozidel z celé Evropy (soutěž o nejvzdálenějšího účastníka), Výletová jízda historických vozidel krajem Jizerských hor doplněná drobnými soutěžními úkoly. Soutěž elegance  auto - moto.

Dvoudenní hudební akce vypukne v pátek 17. července v Jeřmanicích a potrvá tam do sobotních večerních hodin. Jeřmanické slavnosti 2020 startují v pátek v 17.30 hodin. Vystoupí kapely: Jinxx, Těla, Curlies, RMC (A Tribute To Rammstein), Universal Swings Brothers. V sobotu 18. července se od 14 hodin můžete těšit na vystoupení skupin: Hluchýmu do vrat, Lili Vilit, Totální nasazení, Kabát revival West, Nirvana revival Praha, Systém of A Down revival, D-Live. V sobotu nebude chybět ani doprovodný program – šermířská vystoupení, dogdancing, skákací hrady, trampolíny, horolezecká stěna, dílničky pro děti, jízdy na koních, papoušci a ohňostroj.

RMC (A Tribute To Rammstein)

RMC (A Tribute To Rammstein)

Za pohádkou na Zubačku můžete i s dětmi vyrazit v sobotu 18. července. Tradiční jízdy historických vlaků Zubačky a historického autobusu. Bohatý program je připravená na nádraží v Kořenově, mj. šermířské vystoupení, pohádkové hry a soutěže pro děti o zajímavé ceny. Masky jsou vítány. Akce potrvá od 9 do 17.30 hodin.

Základní organizace České speleologické společnosti Liberec pořádá v sobotu 18. července tradiční Speleologický den u Hanychovské jeskyně v Liberci. Přijďte se podívat v čase od 13.30 do 17 hodin a dozvíte se něco o jeskyňářství i zdejší jeskyni.

Sklářské a pivní minislavnosti pořádají v pivovaru Novosad a syn v Harrachově. Vyrazit můžete v sobotu 18. července, začátek je v 11 hodin a akce potrvá do 20 hodin. Kvůli aktuální situaci budou však slavnosti letos komornější. Celý den bude otevřena huť, kde budou moci všichni návštěvníci sledovat umění sklářských mistrů. Bude i možnost vyzkoušet si jejich práci a třeba si i něco vyfouknout na památku, dále můžete ochutnat místní pivo, občerstvit se třeba klobásou z udírny a zakoupit krásné výrobky (nejen) ze zdejší sklárny. Mezi 11.00 – 20.00 postupně vystoupí dixilend s jazzovými melodiemi, dále bude k tanci i poslechu hrát country kapela a na závěr uslyšíte světové i domácí hity v podání regionální kapely Těsně vedle.

Mníšecká pouť láká k navštívení v sobotu 18. a neděli 19. července. Na louce za obecním úřadem budou kolotoče i houpačky a další pouťové atrakce. V sobotu od 19 hodin bude pouťová zábava, zahrají Odpadlíci.

Mníšek

Mníšek