Obdivujete stavebnici nebo raději sklo a šperky? Pak si užijete víkend

Přinášíme opět přehled některých akcí, které na vás čekají o víkendu v Libereckém kraji. Tentokrát si nenechte ujít třeba prodejní výstavu Křehká krása, komentovanou prohlídku výstavy o legendární stavebnici Merkur nebo si připomeňte desetileté výročí od ničivých povodní v Libereckém kraji.

06. 08. 2020

Prodejní výstava bižuterní a sklářských firem – Křehká krása, začala v Jablonci nad Nisou. Potrvá od čtvrtka 6. srpna do neděle 9. srpna. Křehká krása nabízí návštěvníkům možnost vidět produkty z českého skla a bižuterie a přiblížit se ke staleté tradici mistrů sklářů a odnést si sebou nejeden krásný dárek, třeba šperk nebo vánoční ozdoby.  Vedle ohromné nabídky bižuterie, skla a vánočních ozdob je výstava místem pro pěkně strávené rodinné odpoledne, kdy návštěvníkům budou k nákupům nepřetržitě vyhrávat kapely a v neposlední řadě je možno zde shlédnout celou verzi fenomenální módní přehlídky Made in Jablonec 2020 s podtitulem Double Fantasy. Doprovodný program výstavy si užijí děti i dospělí. K dispozici jsou tvůrčí dílničky, kde si návštěvníci mohou vytvořit vlastní šperk, namalovat vánoční ozdobu, vyfouknout skleněný pohár, udělat skleněnou mozaiku či přivést k životu květinu. Kdo by neměl skla a bižuterie dost, může vyrazit za krásami Křišťálového údolí a nahlédnout tak pod ruce šikovných sklářů a prozkoumat sklářské hutě Libereckého kraje https://crystalvalley.cz/.

Vstupenky v ceně 80 Kč lze zakoupit přímo u vstupu a platí po celou dobu konání výstavy. Pro děti platí vstupné 20 Kč.  Rodinné vstupné 170,- Kč (2 dospělí 1-3 děti).

Křehká krása.

Křehká krása.

Deset let uplynulo od srpnových ničivých povodní, které v roce 2010 zasáhly Liberecký kraj. Připomenout si událost můžete v sobotu 8. srpna v Bílém Kostele nad Nisou. Ve 14 hodin začíná za účasti hejtmana Martina Půty vzpomínková akce k deseti letům od ničivých srpnových povodní v roce 2010, spojená s poděkováním a oceněním těch, kteří tehdy pomáhali v nouzi, leckdy i s nasazením vlastních životů. Připraven je i bohatý doprovodný program:

14.00 koncert skupiny Vltavín
15.30 koncert skupiny Anabáze
17.00 slavnostní vzpomínkový akt s předáváním ocenění + Luděk Vele
18.15 koncert skupiny Archa
20.10 koncert skupiny Yo Yo Band
21.30 CZ-SK diskotéka

V kostele sv. Mikuláše  bude k vidění také výstava, která se za událostmi ze srpna 2010 ohlíží. Na výstavních panelech budou k vidění dobové snímky z třiatřiceti zasažených obcí a další zajímavosti.

Následky povodní v roce 2010.

Následky povodní v roce 2010.

Mezinárodní den slonů slaví v sobotu 8. srpna v Zoologické zahradě v Liberci. Jeho cílem je zájemce a návštěvníky blíže seznámit se životem nejen našich libereckých slonic. Liberecká zoo připravuje k této příležitosti mimořádné komentované prohlídky v zázemí Pavilonu slonů. V rámci nich naši ošetřovatelé účastníkům představí naše sloní samice Rání a Balu a zájemci se budou moci dozvědět mnoho zajímavostí ze života těchto největších suchozemských savců světa.  Komentované prohlídky budou probíhat v 10.00, 11.00, 13.00 a 14.00, délka každé prohlídky bude přibližně 30 minut. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem. Rezervace je nutná pomocí rezervačního kalendáře https://booking.reservanto.cz/Modal/?id=15509#_ - záložka Mezinárodní den slonů 2020. Poplatek za účast je 60 Kč a připočten bude ke vstupnému, není to vhodné pro děti mladší 7 let.

Běžet pro dobrou věc můžete v sobotu 8. srpna v Liberci, Sportovním areálu ve Vesci. Vyrazit můžete na  trať NN Night Run Liberec, která je dlouhá 10 kilometrů nebo na poloviční charitativní běh na podporu boje proti rakovině prsu (start v 20.15 hodin) pod taktovkou AVONU. Nebudou chybět dětské závody 211 KIDS CUP ani nezávodní NUTREND FAMILY RUN (start v 19.15 hodin). Registrace dětských závodů je již v 16 hodin, v 17. 45 hodin děti vyběhnout na trať. Hlavní závod startuje ve 21.15 hodin.

Určitě pamatujete na oblíbenou dětskou stavebnici Merkur. A právě za ním můžete v sobotu 8. srpna vyrazit do Zámku Doksy. Interaktivní výstavu soukromého sběratele Jiřího Mládka, nazvanou Fenomén Merkur můžete v doprovodu a s komentáři přímo vlastníka výstavy zde můžete slyšet i vidět od 14 hodin. Připravena bude i herna pro děti. Některé exponáty jsou vystaveny vůbec poprvé. Výstava pak trvá do 31. srpna v prostorách zámku.