Oldříš voní po chlebu

Starostové pro Liberecký kraj se rozhodli v současné nelehké době poskytnout zdarma své pronajaté billboardové plochy pro podzimní krajské volby vybraným regionálním výrobcům. Namísto předvolební kampaně tak upozorní na kvalitní výrobky a služby z našeho kraje. V Kraji na severu vám všechny takto vybrané regionální firmy ještě navíc představíme v samostatných profilech. Dnes představujeme pekárnu Na Mariánské Stráni z Dolní Oldříše, jejíž chléb i drobné pečivo se těší velké oblibě nejen ve Frýdlantském výběžku.

13. 06. 2020

Život Šárce Nemešové, lektorce a majitelce pekárny Na Mariánské Stráni, přinesl řadu zajímavých zkušeností, nezapomenutelných okamžiků a ukázal mnoho cest různými směry. Věnovala se atletice, studovala hoteliérství a cestovní ruch, ale také teologii, religionistiku a filosofii. Nakonec ji zavál do Dolní Oldříše, kam se přestěhovala po narození své dcery a vrátila se tak pomyslně do svého dětství. Louky, pole, život spjatý s přírodou a tradicemi, to bylo to, co znala z dětství a nyní prožívá. Ruku v ruce s tím jde i řemeslo, kterému se naplno a srdcem věnuje. Pekařství.

Dlouhá léta netušila, že její předci byli mlynáři a pekaři. Prapraděd Ludvík Janata si postavil na Jizeře v roce 1909 svůj vlastní mlýn na tzv. Porostlici. Sám ve svých pamětech napsal: „K postavení mlýnu nepotřeboval jsem žádných montérů ani inženýrů. Z knih jsem se naučil, jak se vše vypočítává.“ V roce 1933 dostal do pachtu Mohrův mlýn v Jablonci nad Jizerou. Poslední chleba její předci upekli v Janatově mlýně v Buřanech (v tomto mlýně nepekl její prapraděd Ludvík, ale jeho bratr), a to v sobotu 26. listopadu 1988.

I předci Šárky Nemešové byli pekaři.

I předci Šárky Nemešové byli pekaři.

A tak se i Šárka Nemešová rozhodla postavit si chlebovou pec a naučit se péct chleba. A ne ledajaký, podle vlastní receptury a pečený v peci vytápěné dřevem. Chléb (i některé ostatní pečivo) pečou Na Mariánské Stráni z vlastního živého kvasu. Těsta zadělávají ručně, zatápí dřevem z místních lesů, které si i sami zpracovávají. Pečou od úterý do čtvrtka, v sobotu pro slavnostní příležitosti.

Chlebová pec Na Mariánské Stráni.

Chlebová pec Na Mariánské Stráni.

 „Naše pec je typem malé pece tzv. renesančního typu. Zapaluje se malý ohýnek v její přední části. Po rozhoření se posune do zadní části a přiloží se větší množství dřeva, dvířka od pece se nechají přivřená. Když dřevo shoří, rozhrnou se žhavé uhlíky po celé ploše pece a nechají se částečně vychladnout. Po krátké chvíli se vyhrnou z pece ven, ta se vymete březovým koštětem a vytře vodou. Zavírá se záklopka do komína a sází se karbovaný chléb, který mezitím na horní části pece při současném vlhčení „hlazením“ pomalu kynul. V naší peci lze zatopit jen jednou denně. Proto pec ve večerních hodinách využíváme k sušení ovoce, zeleniny a bylin,“ popisuje pekařka proces výroby chleba Na Mariánské Stráni.

V Mariánské pekárně pečou několik druhů kváskového chleba – Mariánský pšenično – žitný, Svatomartinský žitný kváskový, Kateřinský špaldový kváskový, Svatomartinský žitný kváskový celozrnný, Violin jemný chléb, Kateřinský špaldový chléb BIO, Ezechielův chléb, Zdislavin bezlepkový chléb a jejich varianty. Dále ostatní drobné pečivo, pletýnky, koláče, vánočky, mazance a bábovky. Sušenky a jiné malé slané a sladké dobroty. Nabídka bývá proměnlivá, podle sezónních surovin i nálady pekařů.

Mouku pečlivě zdejší pekaři vybírají u dobrých mlynářů. Pečou z mouky ze mlýna v Raspenavě, z bio mouky z Čéškova mlýna, ručního mlýna v Bohutíně a také ze mlýna Dubecko u Turnova. Také ostatní suroviny se v co největším množství snaží získávat z místních zdrojů. Připraveni jsou péct i dobroty pro slavnostní příležitosti. Stačí se jen domluvit.

Pokud se vám už při čtení řádků zbíhají sliny, můžete si pro pečivo přijet buď rovnou k pekařům do Dolní Oldříše. Anebo strávit příjemný čas v Pekárně Poezie ve Frýdlantu (ul. Míru 1400), která je v provozu od úterý do pátku vždy odpoledne, od 12 do 17 hodin. V nabídce jsou i dobré pomazánky a saláty nebo ovocná vína.

Na Mariánské Stráni pořádají také kurzy.

Na Mariánské Stráni pořádají také kurzy.

A když dostanete chuť samotnému pečení přijít na kloub a nahlédnout pod pokličku zdejších mistrů řemesla, pak se můžete zúčastnit kurzu nebo teambuildingu. Jednodenní zážitkový kurz je věnovaný získání podstatných zdatností při výrobě a pečení kváskového chleba i ostatního pečiva v chlebové renesanční peci vytápěné dřevem. Pekárna pojme maximálně šest dospělých, rodiny i s větším počtem jejich menších členů. Z kurzu si odnesete pečivo pro sebe, rodinu i své přátele. Teambuildingový program u pece je pak určený pro čtyři nebo pět osob a je založený na zvládnutí nové, nestandardní situace (proces pečení včetně vytopení pece). Když nebudete mít dost, můžete si vyzkoušet i keramickou tvorbu, té se v Oldříši totiž také věnují.

Na Mariánské Stráni

Na Mariánské Stráni

Nadšení lidí pro tradiční řemesla je skvělé a navíc nakažlivé. Každý, kdo si někdy zkusil sám něco upéct nebo vyrobit, byl pak ze svého výkonu nadšený a z výrobku měl mnohem větší radost, než když ho koupil už hotový. A takové nadšení a radost probouzí i Na Mariánské Stráni. Ochutnejte, inspirujte se, vyzkoušejte si udělat něco také vlastními silami. A podpořte tak místního regionálního výrobce. Spoustu dalších regionálních výrobců z Libereckého kraje najdete na www.krajnaseveru.cz/pomahame.