Podpořte zoologickou zahradu v nelehké době. Způsobů je několik

Jednou z mnoha organizací, která musí být kvůli pandemii koronaviru uzavřena, je i liberecká Zoologická zahrada. Peníze, které získává na vstupném, jsou pro zahradu velmi výraznou částkou v rozpočtu a citelně chybí.

16. 04. 2020 Foto Zoo Liberec

Ovšem oproti například muzeím, galeriím nebo kinům je tady podstatný rozdíl. Živá zvířata. Ta na rozdíl od obrazů nebo filmových plánem potřebují každodenní péči ošetřovatelů i pravidelný přísun krmení. A nejen to je potřeba z něčeho zaplatit.

„Přesnou výši finančních ztrát je těžké v tuto chvíli odhadnout, ale víme, že se bude pohybovat ve výši jednotek až desítky milionů korun.  Tyto ztráty pak budeme muset kompenzovat výraznými škrty v plánovaných investicích a opravách. Vše bude záležet i na délce uzávěry zoo i na tom, jakou pomoc nabídne stát,“ uvedla mluvčí Zoo Barbara Tesařová.

Surikaty a enrichment v liberecké zoologické zahradě.

Pomoci v nelehké době může zoologické zahradě každý. A nemusí to být pouze finančními příspěvky v řádech tisíců korun. Nejsnadnější možností je koupit si elektronickou vstupenku za běžné ceny vstupného a nechat ji vědomě propadnout. Rodinná vstupenka stojí 470 korun, dospělí zaplatí 130 korun a dítě 90 Kč.

Stát se můžete také sponzorem konkrétního zvířete nebo provozu v zoologické zahradě, kde lze investovat již od pěti set korun. Možností je ale samozřejmě i peněžitý dar na účet (číslo účtu: 8020612/0800, variabilní symbol platby 13032020, částka od 40 Kč výše).

Zahradě se v těchto dnech ovšem hodí i materiální pomoc. Konkrétně poptává trvanlivé potraviny - luštěniny – směsi luštěnin nebo zvlášť: sója, fazole, hrách, cizrna, čočka; ovesné vločky; rýže; syrová vejce; směs ořechů; med a ovocné dětské přesnídávky.

Materiální pomoc pro zoo můžete předávat každý všední den od 10.00 do 14.00 hodin v budově ZooExpo (bývalá budova ředitelství zoo u tramvajové zastávky „Botanická zahrada“). Vchod z parkoviště - zásobovací vchod. Zvoňte prosím na zvonek se jménem Petra Bolechová nebo Pavla Passiánová. Případně volejte na tel. číslo: Pavla Passiánová 724 318 021, Petra Bolechová 725 794 003  

První slon v liberecké zoo. Samice Kitty zde žila od roku 1958.

A pokud chcete vidět, co je nového v liberecké zoologické zahradě nebo se dozvědět něco z historie, stačí sledovat youtube kanál zahrady nebo její facebookové stránky. Zapojit se můžete i k live streamu a pokládat dotazy chovatelům.