Prohlédněte si Severočeské muzeum před jeho otevřením

Ač současná koronavirová situace přinesla celou řadu zrušených akcí, přece jen se jich pár najde a můžete si užít zajímavý víkend.  

25. 09. 2020

Den otevřených dveří v Severočeském muzeu v Liberci si nenechte ujít v sobotu 26. září mezi 10 – 17 hodinou. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si interiér muzea ještě před jeho otevřením, které se připravuje po náročné rekonstrukci. Přijďte se podívat na nové interiéry i připravované expozice. Uvidíte také restaurátory při práci a můžete se rozhlédnout i z muzejní věže. Vstup zdarma.

Na Pochod kolem Černé studnice za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana můžete vyrazit v sobotu 26. září. Prezence je od 9 do 10 hodin u Parkhotelu ve Smržovce. Už 16. ročník této akce opět pořádá TJ Saně Veterán Liaz. Jsou zváni i cyklisti. Délka trasy pro chodce - 7, 10, a 15 km, pro cyklisty 25 km.

Pekařova společnost Českého ráje pořádá v sobotu 26. září Oslavy 150. výročí narození historika prof. Josefa Pekaře.  V rámci tohoto dne bude oficiálně otevřena nová naučná stezka Josefa Pekaře, která vede z Dolánek přes Malý Rohozec do Jenišovic.

PROGRAM:
9.00 Otevření areálu Dlaskova statku
10.00 Slavnostní otevření Naučné stezky Josefa Pekaře, pěší túra z Dolánek do Malého Rohozce s výkladem u panelů
11.30 Odhalení pomníku Josefa Pekaře na Malém Rohozci, zazní skladba Martina Hyblera "Pohled do starobyla", poté pokračuje túra do Jenišovic s výkladem
13.30                     Pietní akt u hrobu Josefa Pekaře v Jenišovicích, možnost návštěvy věže kostela sv. Jiří

Pivovar Malý Rohozec:
14.00 Posezení s hudbou Duo Big Bandu
15.00                     Promítání dokumentu Historik Josef Pekař (2005) za účasti autorů, na film naváže přednáška dr. Marka Fapša o prof. Pekařovi

Akce se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

Na komentovanou prohlídku libereckého kina Varšava se můžete vydat v sobotu 26. září. Provázet vás bude ředitel Ondřej Pleštil. Prohlídky jsou od 16:00 do 17:00 hodin, od 17:00 do 18:00 hodin. Přijďte se podívat, co je v kině nového.

Motoráčkem na Svatováclavské posvícení můžete jet v neděli 27. září v Kamenickém Šenově.  Farnost kamenický Šenov, společně s městem kamenický Šenov a spolkem Sonow zvou na posvícení do kostela Narození Sv. Jana Křtitele Začátek je ve 14:00 hodin, kdy zahraje loutkové divadlo pohádku Jak šel Honza do světa. Od 15:00 hodin je slavnostní mše posvícenská a v 16:00 hodin zahraje skvělé jarmareční Máňa Trio. Chybět nebudou stánky, občerstvení a kejklíři.