V Českém ráji vaří světové marmelády

Starostové pro Liberecký kraj se rozhodli v současné nelehké době poskytnout zdarma své pronajaté billboardové plochy pro podzimní krajské volby vybraným regionálním výrobcům. Namísto předvolební kampaně tak upozorní na kvalitní výrobky a služby z našeho kraje. V Kraji na severu vám všechny takto vybrané regionální firmy navíc představíme v samostatných profilech. Dnes představujeme malou rodinnou firmu. Ačkoli jsou na trhu teprve šest let, už si vydobyli jméno nejenom v našem regionu. A stačilo jediné. Chutnat tak skvěle, jak chutnají Marmelády z Ráje.

28. 06. 2020

Lahodné ovocné dobroty, po kterých se budete olizovat ještě pěkně dlouho. A bude úplně jedno, zda si je namažete na chleba nebo zamotáte do palačinky. Ostatně marmelády rodina Jana Kakose z Lestkova u Radostné pod Kozákovem pravidelně bodují na domácích i velkých zahraničních soutěžích, jako je mistrovství světa ve vaření marmelád “Dalemain Marmalade Awards” a soutěži o nejlepší jídla světa “Great Taste Awards”.

Jan Kakos a jeho rodina získali prestižní ocenění za své marmelády.

Jan Kakos a jeho rodina získali prestižní ocenění za své marmelády.

Pochlubit se ale můžou i 2. místem v soutěži Živnostník roku Libereckého kraje. „Přestože jsme na trhu teprve od roku 2014, získali jsme mnoho ocenění za naše výrobky. Toto ocenění ale hodnotí naši cestu jako celek a já si velmi vážím toho, že jsme za naši práci ve velké konkurenci získali právě toto uznání,“ podotýká Jan Kakos. Marmelády se také staly opakovaně Výrobkem roku Libereckého kraje a jsou držiteli značek Regionální produkt Českého ráje a Regionální potravina Libereckého kraje.

Malá rodinná manufaktura pochází ze samého srdce Českého ráje. Připravují marmelády a džemy z toho nejlepšího českého i zahraničního ovoce a to všechno velmi pečlivě a důsledně. Každý kousek ovoce pečlivě třídí, dbají na kontrolu každého našeho jednotlivého výrobku. Marmelády z Ráje, to je kolekce marmelád a džemů podle prověřených receptur a dále připravují v limitovaných sériích speciální druhy marmelád podle receptů z různých koutů světa.

„Čeho si ale vážím nejvíce, jsou ocenění získané přímo od našich zákazníků. Ať už formou drobné zprávy, mailem anebo osobně na některém z trhů, které navštěvujeme. Každé takové ocenění, ať už malé nebo velké, nás zahřeje u srdce a potvrdí nám, že naše cesta je ta správná. Rovněž nás zavazuje udržet kvalitu našich výrobků a nadále hledat ty nejlepší kousky ovoce a vytvářet z nich ty nejlepší marmelády a džemy,“ vzkazuje Jan Kakos.

A jaké dobroty patří k největším hvězdám od firmy Marmelády z Ráje? Je jich pěkná řádka, ale tyhle patří mezi největší favority.

Jablíčko s šípkem a badyánem - Tento úžasně voňavý džem, kde se snoubí jablíčka z Českého ráje a plody šípkové růže provoněné badyánem, získal dvě hvězdy ze tří možných na soutěži Great Taste Awards. Toto ocenění, známé také jako gastronomické Oskary, zaručuje, že se jedná o jedinečný výrobek té nejvyšší kvality.

Citrónová s výtažkem z levandule - Marmeláda vznikla v prosluněné Francii v oblasti Provence, kde naleznete velké množství levandule a v zimním období citrusových plodů. Výsledná sladko-kyselo-hořká chuť, provoněná levandulí, získala stříbrnou medaili na mistrovství světa ve vaření marmelád Dalemain Marmalade Awards 2015.

Extra jahodová - Klasická česká pochoutka na čerstvý rohlík anebo voňavý křupavý chléb. Tento náš výrobek má v názvu extra, protože obsahuje extra velké množství jahod – až 80 %. Při otevření pak cítíte krásnou vůni jahod a při pohledu na skleničku vidíte nádhernou červenou barvu. Za tyto atributy si Extra jahodová odnesla ocenění Nejlepší výrobek Libereckého kraje pro rok 2016.

Borůvka s whisky - Velmi chutné lesní borůvky a k tomu prvotřídní dvanáctiletá whisky Chivas Regal. Whisky se přimíchává do vroucího džemu a tím se alkohol vypaří. Zůstává však krásná a jemná vůně, která tak nahradí vůni borůvek, která vařením mizí. Výrobek tak mohou i naši nejmenší. Za tuto kombinaci udělilo rodinné firmě, Česko - Polské centrum hospodářské spolupráce, 1. místo v soutěži regionálních výrobků.

Citrónová s proseccem - Vynikající chuť a vůně citrónů z jižní Itálie a lahodná chuť italského prosecca. Tato voňavá a chutná kombinace zajistila marmeládě stříbrnou medaili na mistrovství světa ve vaření marmelád Dalemain Marmalade Awards 2017.

Broskev s mátou - Nádherná a voňavá kombinace českých broskví ovoněných mátou peprnou, která dodává sladkým broskvím svěží vůni. Při pohledu na výrobek vidíte kousky nakrájeného a krátce povařeného ovoce a drobné kousky máty. Při otevření na vás dýchne svěží sladká vůně. Možná i proto získal tento výrobek hned dvě prestižní ocenění a to Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví ovoce, zelenina 2017 a Regionální potravina Libereckého kraje 2018.

Marmelády z Ráje si můžete koupit na různých trzích, ale zejména pak u prověřených prodejců nebo v eshopu či si je objednat telefonicky rovnou v Lestkově. O všech si můžete přečíst zajímavé informace na stránkách Marmelády z Ráje, kde také najdete informace o aktuálně dostupných produktech i sezónních novinkách. Podpořte regionálního výrobce!

Spoustu dalších regionálních výrobců z Libereckého kraje najdete na www.krajnaseveru.cz/pomahame .