Zachraňte kino, hřiště nebo pohádku. Bojují o přežití

Už dnes je jasné, že řada institucí, řemeslných firem, míst kde lidé tráví volný čas nebo se věnují svému koníčku, bude muset kvůli koronavirovému omezení zavřít nebo ukončit svou činnost. Jednoduše proto, že nepřežijí týdny trvající omezení, která nedovolují lidem se těmto aktivitám věnovat a všichni tak přichází mnohdy o existenční příjmy.

26. 04. 2020 Foto archiv zámku Horní Libchava

Najít cestu ven se snaží každý různě, někteří vsadili na internetový portál Hithit, který dokonce pro tyto účely vytvořil sekci nazvanou Antivir, a vyzvali své fanoušky, aby jim pomohli překonat nesnadnou dobu. A vypadá to, že pomoc žadatelům z Libereckého kraje přichází.

Z úspěchu se může radovat Tadeáš Kristian, který oslovil internetovou komunitu s prosbou, aby mu pomohli udržet jeho sen na otevření holičství v Liberci. Desítky lidí Tadeáše podpořily a povedlo se mu dokonce vybrat více peněz, než byla cílová suma, a to před finálním termínem.

Kino Varšava chce opět přivítat diváky. Foto facebook Kina Varšava

Kino Varšava chce opět přivítat diváky. Foto facebook Kina Varšava

Ke zdárnému konci má nakročeno také liberecké Kino Varšava, které vybízí fanoušky k tomu, aby nenechali kino zhasnout. Podpořit jeho další fungování a pomoci mu v přežití dnů, kdy musí být zavřené, můžou zájemci částkami od stokoruny po pět tisíc a za své peníze si samozřejmě vybrat dárek, tak jak to v Hithitu chodí. Do konce zbývá 23 dní.

Pohádka ztratila veselý konec. Pomozte jí ho znovu najít! Touto větou cílí na své příznivce lidé, kteří každoročně na zámku v Horní Libchavě pořádají pohádkové akce pro celé rodiny a širokou veřejnost. Letošní rok měl být pro zámek a jeho osazenstvo příznivým, ale virus jejich plány poněkud zhatil. I tak musí krmit zdejší zvířata, platit například za elektřinu nebo se starat o areál. Podpořit můžete zámek třeba jen padesátikorunou nebo si za jiné částky vybrat svůj dárek, například zámecké suvenýry nebo vstupenky. Do konce zbývá ještě 19 dní.

Foto facebook Nisapark Vratislavice

Foto facebook Nisapark Vratislavice

Podpořit můžete také dětský Nisapark ve Vratislavicích nad Nisou. I zde jsou přímo závislí na příjmech ze vstupného, které za dny nuceného uzavření chybí (areál se otevřel veřejnosti 24.4.). Prostřednictvím Hithitu si můžete koupit třeba vstupenku a druhou k tomu dostanete zdarma nebo si jich pořídit hned několik do zásoby a volnočasovému parku tak pomoc. Do konce zbývá 9 dní.