Zkuste si v karanténě balet, jógu nebo složit píseň

Tužte v karanténě nejen svého ducha, ale také své tělo. Zapojit se může každý, ať už proto, že se nemůže věnovat svým tradičním aktivitám v tělocvičnách, fitness centrech nebo na tanečním parketu či jinde.

21. 03. 2020 Foto archiv Yogaholick Liberec

Zkrátka nepřichází ani hokejoví fanoušci, kteří si mohou zacvičit, fotbaloví se zase mohou zapojit do her anebo si zazpívejte se Severáčkem.

Se sportovní výzvou se na fanoušky obrací hráči i trenéři hokejového týmu Bílí Tygři Liberec. Každý se může zapojit do challenge výzvy trenéra Patrika Augusty a protáhnout se. Stačí, když po dobu trvání nouzového stavu zacvičíte trenérem „naordinované“ cviky a je to. A navíc vás může čekat i bonus v podobě odměny. Stačí se při cvičení vyfotit nebo natočit a můžete získat třeba permanentky na další sezonu. K zapojení vás zvou ve videích i hráči, tak se přidejte.

Fotbalisté FK Jablonec zase připravili video zdravice, jiní hráči burcují k podpoře charitativní organizace. Například hráč Slovanu Liberec Ondřej Karafiát vymyslel soutěž, díky níž může získat peníze pro organizaci Adra. Mrkněte na jeho profil.

Pokud upřednostňujete něco jiného, než silové sporty, můžete se přidat například k online cvičení jógy. Skoro na každý den si pro zájemce přichystali kurzy prostřednictvím internetové sítě ve studiu Yogaholick. Stačí se zaregistrovat na webu a můžete začít cvičit. V nabídce se objevují i live streamy zdarma.

Anebo máte chuť si vyzkoušet baletní figury? Pak není nic snadnějšího, než se přidat k online lekci Baletní školy při Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Dostupná je na youtoube i facebooku, tak to zkuste.

Těm z vás, kteří přece jen raději vládnou svým hlasem než svaly, pak může přijít vhod výzva libereckého souboru Severáček. Sbormistryně Silvie Pálkové, společně s jedním z nejstarších Severáčků Ivanem Langrem, nazpívali první sloku nekonečné „Písně do nepohody“. Ve videu na sociálních sítích nejen sloku představují, ale vyzývají další zpěváky, aby složili další a další sloky a pomohli ke vzniku nové písničce.

Nápadů na to, jak naložit s nouzovými dny se objevují desítky. Inspiraci můžete najít třeba na www.koronapady.cz